Discussion about this post

User's avatar
Szabolcs's avatar

Mint cégvezetőnek, tulajdonosnak, most nagyon kellene bólogatni igen-igen így van, de valahogy nem sikerül. Nem hiszek abban, hogy egy sorozat vagy film megtudja változtatni egy ember hozzáállását, jellemét. Abban viszont hiszek, hogy az életben megélt tapasztalatok sokat számítanak. Ebben az esetben pedig nem biztos, hogy a munkavállalókra mindinkább cégvezetőkre kellene figyelni.

Könnyű békeidőbe a munkatársakat kirakatba állitani, hogy Ők a mi büszkeségeink és legfőbb értékeink a cégben. De amikor háborús időszak van (gazdasági válság, világjárvány) akkor nagyon sok cég az embereket teszi ki elsőnek az utcára, költségcsökkentés végett. Ilyenkor egy lojális munkatársnak akit 20 év után kitesznek az utcára mi megy végbe a fejébe? És a munkatársának akit ugyan nem raktak ki de az illetővel több éven át szívott egy levegőt? Vagy amikor a cégvezető csökkenti a munkatársak fizetését a gazdasági válság miatt és másnap beállít egy új céges autóval? Vagy amikor az elbocsátott munkatárs a cég eredményeit megvizsgálja és látja, hogy a cég profitja szemernyit sem csökkent. Mit fog gondolni, hogy azért tették ki mert meg kellett menteni sok más munkahelyett vagy, hogy az egész a profit mentéséről szólt?

Lehet HR szakemberekre filmekre és sorozatokra mutogatni, de ha az embereid nem lojálisak akkor elsősorban magadban mint cégvezető kell keresd a hibát és nem a munkatársakban. És ha a cégvezetők lojálisak lennének a munkatársakhoz nehéz időkben is akkor vetíthetnek bármit a mozivásznon és írhat bármit is egy HR szakember az emberek többsége akkor is lojális maradna. Kicsit fordítva ülünk a lovon, ebben az írásban.

Expand full comment
andrás bán's avatar

ezt jó, hogy megírtad!

Expand full comment
1 more comment...

No posts